السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ع

۰۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۵ کد خبر : ۱۵۵۶ تصویر
تعداد بازدید:۳۸۸
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ع

دهه کرامت یادآور زهرا و زینب (علیهما‌السلام) است.

دهه کرامت یادآور تمام خوبی‌هاست. و یادآور جمال انسانی است

این ایام بویژه خجسته میلاد با سعادت امام رضا علیه السلام بر همگان مبارک باد

اول ذی القعده سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (سلام الله علیها)، تا یازدهم ذی القعده سالروز ولادت ثامن الائمه شمس الشموس حضرت امام رضا (علیه السلام) دهه کرامت نامگذاری شده است.

کریمه اهل بیت (علیهم السلام) شمس آسمان علم و اجتهاد به نقل ازآیت الله عبدالله جوادی آملی

وجود مبارک امام عسکری فرمود: بسم الله الرحمن الرحیم اقرب الی اسم الله الاعظم من سواد العین الی بیاضها. یعنی اگر اسم اعظمی شنیده اید، کلمه طیبه بسم الله الرحمن الرحیم به اسم اعظم، نزدیکتر از سیاهی چشم به سفیدی چشم است. وقتی گفتند نزدیکتر، نظیر دنی فتدلی. فکان قاب قوسین اوادنی، یعنی لفظ رسا نیست. آنقدر این کلمه طیبه به اسم اعظم نزدیک است که در فضای مردمک چشم، سیاهی به سفیدی نزدیک است. این یک سخن کسانی که راهیان این راهند، می گویند: مومن خالص با «بسم الله الرحمن الرحیم» کاری می کند که ذات اقدس اله با «کن» همان کار را انجام می دهد.
یعنی اگر کسی عبد محض خدای سبحان شد، به اذن خدای سبحان چونان عیسای مسیح، هم ازگل به صورت پرنده می سازد به اذن او، و هم در او می دمد به اذن او، و هم آن طائر پر می کشد به اذن او.
تنفخ فیها فتکون طیراً باذنی و اذا تخلق من الطین کهیئه الطیر باذنی، فتنفخ فیها باذنی فتکون طیراً باذنی. به اذن خدا، مرده را زنده می کند؛ تحی الموتی باذنی. به اذن خدا پرنده می آفریند، باذنی. به اذن خدا کار نفخت فیه من روحی را انجام می دهند. مانند آن. لذا گفتند: بسم الله الرحمن الرحیم از عبد محض، به منزله کن از ذات اقدس اله است. یعنی همان کار را خلیفه خدا به اذن خدا انجام می دهد.

: بسم الله الرحمن الرحیم


نظر شما :