بازدید ریاست دانشگاه آزاد اسلامی از شرکتهای دانش بنیان واحد ساوه

۱۳ آبان ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۱۱۰ اخبار و اطلاعیه ها رویدادهای مهم
تعداد بازدید:۴۰۳
بازدید ریاست دانشگاه آزاد اسلامی از شرکتهای دانش بنیان واحد ساوه

 

 

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بازدید از واحد ساوه بر تشکیل و تکمیل حلقه کار در کنار آموزش دانشجویان تأکید کرد.

به گزارش  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در سفر به استان مرکزی، از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه بازدید کرد.

دکتر طهرانچی در این بازدید که با همراهی محمد منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، علی میرزایی فرماندار ساوه، حجت‌الله دستجانی فرمانده سپاه ساوه و جمعی از مسئولان شهرستان و واحد ساوه انجام شد، از مجتمع کارگاهی و آزمایشگاهی شهدای هسته‌ای، واحدها و هسته‌های فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد واحد ساوه بازدید به عمل آورد و در جریان فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه این مراکز قرار گرفت.

در جریان این بازدید، طهرانچی از شرکت والا موتور آذر (تولیدکننده گاید برنجی سوپاپ انواع موتور درون‌سوز)، شرکت ویرا افزار آدان (تولیدکننده نرم‌افزارهای مترجم هوشمند فرازین و ویراستار)، شرکت توسعه محلول‌های پویا (تولیدکننده پوشش‌های فلزی و محلول‌های آبکاری)، شرکت نانوگستر کاوه (تولیدکننده کودهای شیمیایی و ارگانیک) و شرکت باهر اکسید کاوه (تولیدکننده مواد شیمیایی با گرید آزمایشگاهی) بازدید کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه این بازدید یک‌ساعته، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما استان مرکزی، با اشاره به ظرفیت‌های منطقه، اظهار کرد: استان مرکزی، استانی صنعتی است که کشاورزی هم در آن رونق دارد اما متأسفانه دانشگاه آزاد اسلامی در گذشته نتوانسته بود رابطه خوبی با صنایع و کشاورزی استان برقرار کند.

وی ادامه داد: این سفر فرصتی ایجاد کرد که بازدیدی از توانمندی‌های واحد ساوه داشته باشم تا بتوانیم برای این دانشگاه مأموریت‌های ویژه‌ای به عنوان یک دانشگاه جوار صنعت، طراحی کنیم تا واحد ساوه به شهرک صنعتی و صنایع استان متصل شود.

دکترطهرانچی خاطرنشان کرد: واحد ساوه در گذشته به عنوان دانشگاهی در جوار تهران شناخته می‌شد که باید تلاش کنیم این واحد به دانشگاه جوار صنعت تبدیل شود و دانشگاهی مربوط به شهرستان ساوه باشد.

وی با اشاره به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای تأمین نیروی انسانی متخصص در حوزه صنعت و کشاورزی، گفت: برای تحقق این هدف، تغییر روش آموزش یکی از طرح‌های جدی دانشگاه آزاد اسلامی است تا بتوانیم نیروی انسانی مناسب برای کار در محیط صنعتی و کشاورزی تربیت کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: یکی دیگر از بحث‌های جدی در این حوزه، حمایت از مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی است که بدین منظور بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری دانشگاهی در این دانشگاه راه‌اندازی شد تا بتوانیم ظرفیت عظیم دانشگاه آزاد اسلامی را که متعلق به مردم است برای خدمت به مردم به کار بگیریم.

دکترطهرانچی با تأکید بر اینکه رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید، تأثیرگذاری در اقتصاد شهری است، گفت: در این راستا اقتصاد شهرها را ارزیابی کردیم تا بتوانیم یکی از حوزه‌های اقتصادی عام را مورد حمایت علمی، تجهیزاتی، آزمایشگاهی و مالی قرار دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال تشکیل و تکمیل حلقه کار در کنار ارائه آموزش‌های کارآمد به دانشجویان هستیم و در این زمینه حمایت‌های لازم را از دانشجویان خواهیم داشت.

 


( ۶ )

نظر شما :