السّلام علیک یا ابا عبدالله

۲۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۹ کد : ۲۷۷۴ تصویر
تعداد بازدید:۲۶۸

بسم الله الرحمن الرحیم

"السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین"

ماه محرم ماهی است که نه تنها قلب شیعیان و مسلمانان بلکه قلب تمام آزادگان و شجاعان حقیقی جهان غرق در ماتم و حزن خواهد شد، حزنی که توأم با آموزه‌های اصیل زندگی انسان بر مدار حق طلبی و عدالتخواهی است.

ماه محرم ماه فریاد زدن شعار «هیهات مناالذله» در گوش جهان و اعلام انزجار و بیزاری از هر ظلم و ستمی در گوشه گوشه جهان است، محرم در دل خود آموزه‌های مکتب شجاعان عاشورا را جای داده است، مکتب کسانی که جان دادند اما امام زمان خود را نفروختند و تا پای مرگ دوشادوش امام خود ایستادند و اجازه ندادند کسی بگوید حسین ابن علی(علیه السلام) مانند برادرش امام حسن مجتبی(علیه السلام) تنها ماند، بلکه یاران شجاع امام حسین(علیه السلام) ایستادند تا حماسه شجاعت و دلاوری و استکبار ستیزی در مسیر و خط امام زمان خود را برای همیشه در تاریخ ثبت کنند.

مهمترین آموزه مکتب عاشورا و قیام امام حسین(علیه السلام) مبارزه با ظلم و ستم و امر به معروف و نهی از منکر است، امروز بزرگترین نیاز جامعه بشری احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر برای مبارزه با ظلم و فساد و تباهی است و همه ما شیعیان و محبین ائمه معصومین(علیه السلام) باید در راستای احیای این فریضه اهتمام جدی داشته باشیم.

ایام سوگواری و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) بر عموم شیعیان جهان بویژه دانشگاهیان فرهیخته تسلیت باد.

 


نظر شما :